Tarot Online

Akwarium dla żółwia – jak je założyć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jesteś miłośnikiem żółwi i w końcu możesz pozwolić sobie na kupienie jednego z nich? To świetnie, ale żółw musi gdzieś mieszkać. Zobacz w jaki sprzęt będziesz trzeba zainwestować, aby twój zwierzak miał gdzie żyć.

Żółw to dość popularne zwierzę, które może gościć w naszych domach. Hodowla tego małego zwierzęcia może być bardzo interesująca, a jeśli nie masz warunków na psy czy kota to warto właśnie zastanowić się nad żółwie, który jest coraz częściej wybierany. Aby przygarnąć naszego nowego członka rodziny trzeba mu sprawić odpowiednie miejsce do życia. Żółw potrzebuje odpowiedniego przygotowanego akwarium, który będzie najbliżej przypominało jego środowisko naturalne.

Akwarium dla żółwia – jakie wybrać?

Akwarium dla żółwia to podstawowa rzecz, jeśli chcemy zająć się jego hodowlą. Wśród żółwi możemy wybrać takie lądowe bądź wodno-lądowe, a każdy z tych gatunków potrzebuje innych warunków do życia. Dlatego najpierw zastanów się nad wyborem rodzaju żółwia.

Żółw wodnolądowy lubuje się w skomplikowanych wymaganiach, dlatego przygotuj się na ciekawe urządzanie mu miejsca. Powinno ono składać się z części wodnej i lądowej, do których zwierzę będzie miało swobodny dostęp. A więc akwarium dla tego żółwia musi być dość spore niż dla żółwia lądowego. Co powinno znaleźć się jeszcze w mieszkaniu żółwia?

  • Lampa grzewcza – zwierzę musi mieć miejsce w którym będzie mógł się wygrzać. Lampa ta powinna wytwarzać ciepło o temp. 35 stopni.
  • Lampa UVB – Lampa ta wytwarza witaminę D3, która jest niezbędna w przyswajaniu wapnia.
  • Dekoracje – Aby żółwiowy dobrze się żyło, trzeba zadbać o jego akwarium, które powinno być zbliżone do naturalnych warunków. Dlatego kup rośliny różnego rodzaju, korzenie, kamienie i kryjówki.
  • Miska na pożywnie – Żółw musi mieć miski na wodę i jedzenie. Powinny one być szerokie i płaskie.
  • Filtr do wody – Utrzymuje odpowiednią higienę i czystość. Żółw wodno-lądowy to delikatne zwierzęta, a zanieczyszczona woda może wpłynąć niekorzystnie na jego zdrowiu.
  • Podłoże w akwarium – możesz wybierać między żwirem, wiórami, korą ( przed kupieniem kory sprawdź czy nie jest trująca dla żółwia) czy darnią.

W akwarium nie może być jedna temperatura. Rozplanuj tak ogrzewanie, aby w jednym miejscu było 35 stopni, a w pozostałych 28 stopni.