wtorek, 27 września

Apartament na urlop – ile kosztuje taki luksus?

0

Coraz więcej osób, planując wakacje, decyduje się na to, by wynająć apartament na urlop. Z czym wiąże się to rozwiązanie? Ile kosztuje? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Apartament na urlop – ile kosztuje luksus na wakacjach?

Apartament na urlop to opcja, na którą decyduje się coraz więcej Polaków. W podstawowej wersji mamy do dyspozycji dużą przestrzeń – najczęściej mieszkanie – na wyłączność, razem ze wszystkimi sprzętami i wyposażeniem. Droższe nieruchomości dysponują dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak przystań dla łodzi, czy plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwym atutem są walory widokowe oraz atrakcyjna lokalizacja – luksusowe apartamenty są ulokowane najczęściej w pobliżu szlaków turystycznych, stoków narciarskich, nad morzem lub nad brzegiem jeziora.

Zależy Ci na dobrych cenach? Dokonaj rezerwacji nawet na kilka miesięcy przed wakacjami!

Ile kosztuje taki luksus? Za pobyt w apartamencie zapłacimy od 100 do nawet 700 złotych za noc. Przykładowo, jednopokojowy apartament w Bukowej Górze, wyposażony w jedno podwójne łóżko, kosztuje 210 złotych za noc. Taki, który składa się z dwóch osobnych sypialni, dwóch łazienek i salonu z kuchnią jest niewiele droższy, bo kosztuje około 300 złotych za noc. Jeśli marzy nam się dom na wyłączność, zapłacimy za tę przyjemność około 600 – 700 złotych.

Aby znaleźć najlepsze oferty można skorzystać ze strony internetowej danego obiektu lub przeanalizować oferty zebrane przez serwisy noclegowe i portale hotelarskie (np. booking lub airbnb). Rezerwując z dużym wyprzedzeniem możemy liczyć na najlepsze ceny, atrakcyjne cenowo bywają także oferty typu last-minute, trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać!

Apartament na urlop – inwestycja, która nie jest tania, ale bardzo szybko się zwraca

Wakacyjne apartamenty stanowią droższą inwestycję od porównywalnych standardem mieszkań w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, czy Gdańsk, ale inwestycja ta dość szybko się zwraca i zaczyna na siebie zarabiać. Nic dziwnego, że coraz więcej inwestorów interesuje się rynkiem nieruchomości typu Premium.

Biznes ten może się opłacić zwłaszcza w popularnych turystycznie miejscowościach, np. w Trójmieście. Najwięcej można zarobić na wynajmie krótkotrwałym – rentowność takiej inwestycji może wynosić od 4 do nawet 8% netto w skali roku!

Komentowanie wyłączone