Tarot Online

Azofoska – uniwersalny nawóz dla roślin

Każdy kto posiada ogródek za domem czy też przed domem, chciałby, aby jego trawnik był najładniejszy i najtrwalszy. W jak więc sposób odpowiednio zadbać o rosnącą trawę?

Nawozy do trawy – dlaczego są stosowane?

Nie od dziś wiadomo, że nawożenie trawnika to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Dzięki takiemu zabiegowi trawnik będzie lepiej rósł, a jego kolor powinien stać się żywy i ciemnozielony. Nawożenie pozwala trawnikowi, być bardziej wytrzymalszym, nawet gdy na trawie bawią się dzieci czy zwierzęta domowe.Nawóz do traw ma wiele dobrych składników mineralnych i witamin, dzięki którym trawnik lepiej rośnie. A w czasie niedogodnych dla niego warunków atmosferycznych jest wytrzymalszy. Na rynku ogrodniczym jest szeroka gama nawozów do wyboru w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Istnieją nawozy uniwersalne, które nadają się do każdego typu nawożenia nawet dla początkujących, a świetnym przykładowym produktem będzie Azofoska Granulat. Ponad to są grupy nawozów specjalnie dedykowane na porę roku albo takie, które stworzoną odpowiednie pH w glebie dla roślin.

Azofoska

Jaki nawóz do trawy wybrać?

Nawozy do trawników to bardzo obszerny temat. Rodzaj jaki aktualnie będzie używany, jest zależny od czynników tak jak pora roku, rodzaj gleby albo choroby lub dolegliwości, które męczą trawnik w danej chwili. Możemy je podzielić na dwie główne grupy:

  • Nawozy organiczne czyli takie jak kompostownik czy obornik. Stosowane raczej do trawników o dużym metrażu. gdzie nawożenie nawozami mineralnym raczej mija się z celem.
  • Nawozy mineralne – nawozy, które zostały specjalnie dobrane i wyprodukowane do zapotrzebowań trawy. Ich postać to najczęściej granulaty, ale nie tylko. Takie nawozy występują, również pod formą sproszkowaną czy płynną, gdzie rozrabia
    się to z wodą i podlewa trawnik.

Uniwersalny nawóz dla roślin

Nawozów mineralnych jest mnóstwo w zależności od ich zastosowania i potrzeb. Najczęściej wybieranym nawozem jest uniwersalny nawóz. Jest to świetny produkt dla osób, które zaczynają z zabawę z trawnikiem, ale także dla osób, które mają już wiedzę i doświadczenie w pielęgnowaniu trawy. W skład takiego nawozu wchodzą wszystkie niezbędne minerały i witaminy, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju trawy. Dzięki swojej uniwersalności, nadaje się do każdego typu roślin,a jego bogaty i zróżnicowany skład pomoże w utrzymaniu pięknego i zdrowego trawnika przed długie lata.