Tarot Online

Czym różnią się laptopy poleasingowe od nowych?

Zastanawiasz się jakie są różnice pomiędzy laptopem poleasingowym, a tym kupionym ze sklepu? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat laptopy poleasingowe.

Laptopy poleasingowe vs nowe ze sklepu

Podstawowa różnica jaka występuję pomiędzy laptopami poleasingowymi, a tymi ze sklepu to to, że te pierwsze były już przez kogoś wcześniej używane. Druga różnica to cena, laptopy poleasingowe są zdecydowanie tańsze niż ich nowe odpowiedniki, a wcale nie były zbyt mocno eksploatowane. Najczęściej pochodzą one z dużych przedsiębiorstw, które używały ich tylko do wykonywania prac biurowych. Tutaj różnice tak na prawdę się kończą. Te dwie opcje mają więcej wspólnego, a mianowicie parametry laptopów tej samej serii nie różnią się niczym, a ich wydajność jest praktycznie taka sama. Oferowane laptopy poleasingowe to nie stary, wysłużony sprzęt komputerowy – był on używany przez niedługi czas przez pracowników dużych firm.

Bardzo ważną kwestią jest wybranie dobrej firmy, która zajmuję się sprzedażą laptopów poleasingowych. Dobra firma nie tylko będzie miała świetną obsługę, ale również nie będzie miała problemu z wystawieniem gwarancji na zakupione urządzenie oraz ewentualnego zwrotu bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez osobę zwracającą towar, która uznała, że dany laptop nie spełnia jego oczekiwań.

Różnice między laptopem używanym, a laptopem poleasingowym

Główna różnica pomiędzy laptopami poleasingowymi, a tymi używanymi, które można kupić na różnych portalach to przede wszystkich ich wydajność. Jak już wcześniej wspomnieliśmy laptopy poleasingowe to sprzęt z wysokiej półki cenowej używany przez krótki czas w dużych firmach. Laptop leasingowy, który został kupiony trzy lata temu, to wciąż spełnia oczekiwania wielu użytkowników takiego sprzętu. Poza tym firmy oferujące sprzęt poleasingowy posiadają gwarancję, a stan wewnętrzny i zewnętrzy jest szczegółowo opisany i sprawdzony przez pracowników. Co innego jest w przypadku laptopa używanego, który oferowany jest przez prywatną osobę. Może nie mieć on już gwarancji, jak również nie został sprawdzony przez specjalistów.

Renomowana firma mająca w ofercie sprzęt poleasingowy zazwyczaj ma wszystkie wiodące marki laptopów. Kupując urządzenie w ten sposób masz całkowitą możliwość dopasowania laptopa do swoich wymagań. Znajdziesz laptopy biurowe, jak również gamingowe.

Czytaj więcej