Tarot Online

Czyszczenie laptopa – zadbaj o wentylator

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Laptop poprzez codzienne użytkowanie nie tylko się brudzi, ale również kurzy. Takie sytuacje doprowadzają często do przegrzewania się urządzenia, jak również do spadku wydajności. Dlatego ważne jest, aby zadbać o wentylator w laptopie, który jest odpowiedzialny za chłodzenie wszystkich komponentów. Zobacz, jak go wyczyścić.

Czyszczenie laptopa – objawy sygnalizujące, że wentylator nie działa poprawnie

Częste objawy, które mówią nam o tym, że laptop przegrzewa się z zabrudzenia to przede wszystkim:

  • Samoistne restarty
  • Zawieszanie się
  • Spadek wydajności
  • Laptop wydaje głośne dźwięki
  • Obudowa jest gorąca

Ponadto widać różnie w działaniu wielu aplikacji, a sam system dość wolno się uruchamia. Jeśli czujesz, że twój laptop jest bardzo gorący to możesz być pewny, że podzespoły są na tyle zakurzone, że trzeba je wyczyścić. Zwlekanie z tym może doprowadzić do awarii. Objawy zabrudzenia kurzem, możemy zauważyć po upływie 30 minut pracy na laptopie. Działanie na nim znacznie utrudnia nam pracę. Wtedy pozostaje nam tylko czyszczenie laptopa i zmiany pasty termoprzewodzącej, która może być już zużyta.

Czyszczenie laptopa – zajmij się wentylatorem

Laptopa można wyczyścić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to oddanie go to serwisu i poproszenie o gruntowne wyczyszczenie. Przy drugim sposobie wystarczy sprzężone powietrze i Ty. Powietrze takie możesz zakupić w formie puszek ze sprayem, a jego koszta to około kilkanaście złotych. Jak wykonać czyszczenie laptopa za pomocą sprzężonego powietrza?

  • Odłącz laptopa od zasilania
  • Rozkręć obudowę
  • Wdmuchaj powietrze w szczeliny( obudowy), tak aby wylatywało tyłem
  • Następnie sprzężone powietrze kierujemy na wentylator

Jeśli kurz nie chce zejść za pomocą powietrza, wystarczy użyć mały, miękki pędzel i delikatnie do wymieść. Czyszczenie laptopa przede wszystkim przyspieszy jego pracę i nie będzie nagrzewał się do wysokich temperatur. Twoja praca na urządzeniu powinna znacznie się poprawić.

Wykonałeś czyszczenie laptopa, ale wciąż jest coś nie tak? Problem może tkwić w paście termoprzewodzącej, która powinna być wymienna co kilka miesięcy. Dlaczego? Ponieważ zużyta pasta nie przewodzi dobrze ciepła, a tym samym nasz laptop nie jest wstanie się schłodzić. Wybieraj pastę, która będzie dobra jakościowo.