Tarot Online

Domowe sposoby na mszyce – pomożemy Ci zwalczyć plagę!

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mszyce to insekty, które żywią się sokiem roślinnym. Potrafią błyskawicznie się namnażać i zakłócać rozwój roślin tak, że nie będą one dawać żadnych plonów. Jak się ich pozbyć? Poznaj skuteczne domowe sposoby na mszyce!

Domowe sposoby na mszyce – sadzenie specyficznych typów roślin

Kiedy w naszym ogródku przybywa mrówek, a na roślinach zaczynamy zauważać kleisty smar oraz małe czarne ciałka robaczków, to niewątpliwie oznacza, że padliśmy ofiarami inwazji… mszyc. Jak się ich pozbyć?

Jednym ze sposobów na mszyce jest obsadzanie ogródka takimi roślinami, które zachęcą do wprowadzenia się do niego ich naturalnych wrogów. Wszelkiego rodzaju chrząszcze, złotooki, a nawet poczciwe biedronki pomogą Ci pozbyć się problemu w postaci mszyc. Jak je zwabić do naszego ogródka? Można posadzić w nim kolendrę, lubczyk lub koperek. To rośliny, które są bardzo lubiane przez owady odżywiające się mszami.

Inny sposób na mszyce, choć nie zawsze skuteczny, to posadzenie takich roślin, których zapachu nie lubią te owady. Do takich roślin należy między innymi lawenda oraz mięta. Mszyce nie przepadają także za cebulą oraz czosnkiem.

Domowe sposoby na mszyce – opryski DIY

Kiedy w naszym ogródku doszło do nagłej inwazji, sadzenie roślin może się nie sprawdzić. Wtedy warto zastosować bardziej drastyczne środki. Oto domowe sposoby na mszyce:

  • Wyciąg z mniszka lekarskiego – wyciąg z mlecza może skutecznie odstraszyć mszyce. Wystarczy zalać liście i łodygi letnią wodą i odstawić na 3 godziny. Następnie należy spryskać wyciągiem zaatakowane rośliny
  • Wywar z tytoniu – poza mleczem, mszyce nie przepadają także za zapachem tytoniu. Aby wykonać domowej roboty oprysk, należy zalać gorącą wodą 100 g tytoniu i odstawić wywar na 24 godziny. Następnie należy odcedzić nieczystości i rozcieńczyć jeszcze dodatkowo wywar z wodą. Jedną szklankę wywaru rozcieńczamy dwoma szklankami wody, by uzyskać miksturę odstraszającą mszyce
  • Wywar z cebuli – wywar z cebuli DIY to bardzo skuteczna metoda walki z insektami. Aby go przygotować, pokrój cebulę na kawałki i gotuj około pół godziny w wodzie. Odstaw do ostygnięcia. Teraz możesz przystąpić do dezynsekcji!

Uwaga: o ile wywar z cebuli, mniszka, preparaty z czosnkiem i pokrzywami są nieszkodliwe dla człowieka, o tyle wywarem z tytoniu nie należy opryskiwać roślin, które będą później spożywane. To metoda ochrony przed mszycami dobra dla krzewów ozdobnych, a nie roślin jadalnych!