Tarot Online

Jak oszczędnie podróżować? Sprawdzone sposoby na tanie wojaże i loty

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz się dowiedzieć, jak oszczędnie podróżować? Co zrobić, by nie przepłacać za loty? Kiedy planować wyjazdy? Jak się spakować? Podpowiadamy, jakie są najlepsze sposoby na tanie wojaże w przestworzach!

Jak oszczędnie podróżować i dużo oraz tanio latać po świecie?

Polacy coraz częściej latają do takich miast jak Paryż, Mediolan, Ateny, Barcelona, czy Rzym. Popularne miejsca podróży to także Londyn oraz Lizbona. Wzrasta także popularność miejscowości norweskich oraz wypraw na Islandię, niezależnie od pory roku. Według statystyk ponad połowa podróżujących nie wydaje na bilety więcej niż 1 tysiąc złotych. Wielu z nich lata za przysłowiowe grosze, np. za niecałe 50,00 zł w jedną stronę. Jak oszczędnie podróżować? Oto kilka wskazówek!

Jak oszczędnie podróżować i dużo latać w ciekawe miejsca?

#1 Śledź promocje!

Jeśli chcesz być na bieżąco z dobrymi cenami lotów, korzystaj z wyszukiwarek podróży, takich jak np. Skyscanner. Serwis skyscanner obsługuje kilkadziesiąt milionów użytkowników, w ciągu każdego miesiąca!

Niektóre wyszukiwarki, np. FRU.PL korzystają z technologii, które łączą loty w najdogodniejszych konfiguracjach. W ten sposób, za pomocą umiejętnie łączonych przesiadek można trafić na całkiem korzystną opcję.

Warto także śledzić serwisy prowadzone przez podróżników i pasjonatów, np. Fly4Free. Możesz tam znaleźć świetne okazje na wypady, nie tylko weekendowe, ale i dłuższe! Oprócz lotów często podane jak na tacy są także noclegi w korzystnych cenach oraz wynajem auta.

#2 Dużo latasz? Wykup członkostwo w klubie!

Jeśli dużo latasz, korzystne będzie dla Ciebie członkostwo w klubie lojalnościowym. Np. w klubie Wizzair można liczyć na tańszy bagaż, zniżki dla siebie oraz towarzyszy podróży.

#3 Planuj z głową

Z reguły jest tak, że im bardziej popularny jest termin, tym droższe są bilety lotnicze. Najbardziej opłaca się więc podróżować:

  • W ciągu tygodnia
  • Z samego rana
  • Nocą
  • W mniej popularne weekendy (majówka, Boże Ciało, Święta Wielkanocne)

Jak jeszcze można obniżyć koszty przelotu?

Na około 2 – 3 miesiące przed lotem linie lotnicze oferują korzystne zniżki na podróże. Warto też dopisać się do newslettera, by być na bieżąco z ofertami. Czasem opłaca się także rezerwować loty na ostatnią chwilę.

Aby oszczędzić na dodatkowych opłatach, zawsze warto przemyśleć kwestię pakowania i dodatkowego bagażu. Czytaj uważnie wymagania dotyczące wymiarów oraz wagi walizki, a także informacje celne dotyczące wwozu i wywozu przedmiotów do i z krajów, do których się wybierasz. Dokładne zapoznanie się z zasadami może uchronić przed dużymi niepotrzebnymi kosztami!