Jak przyspieszyć stronę na WordPress?

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

System CMS WordPress zdominował Internet. Niegdyś używany do tworzenia blogów, dziś służy świetnie jako profesjonalne narzędzie do tworzenia stron internetowych, w tym także dla firm. Jak przyspieszyć stronę na WordPress? Warto sprawdzić nasze porady!

Jak przyspieszyć stronę na WordPress – co oznacza, że witryna jest zoptymalizowana?

Na stronie internetowej firmy Sirius Pro możemy przeczytać, że dobrze zoptymalizowana witryna to taka strona internetowa, która pracuje na wizerunek firmy, pełni swoje funkcje, zatrzymuje czytelnika na dłużej i zachęca go do regularnych wizyt. Aby tak się jednak stało, musi ona zostać poprawnie zoptymalizowana, a jej działanie musi być szybkie i sprawne. Jak przyspieszyć stronę na WordPress? Poniżej znajdziecie kilka porad.

Jak przyspieszyć stronę na WordPress?

Przeciętny czas ładowania strony internetowej powinien wynosić do 5 sekund. Powyżej tego wyniku utracimy cennych czytelników i potencjalnych klientów. Jak do tego nie dopuścić? Jednym z głównych powodów, przez które strona internetowa może wolno działać, jest brak aktualizacji. Najnowsze aktualizacje, zarówno WordPress, jak i wtyczek dla WordPress są konieczne, by strona działała prawidłowo. Dzięki nim można wprowadzić najnowsze poprawki oraz poprawić funkcjonowanie wielu elementów witryny.

Kolejny aspekt, który może wpływać na wolne działanie strony, to zbyt duża ilość zbędnych elementów, np. wtyczek, których nie używamy. Nie warto instalować wszystkich wtyczek jak leci, tylko te, których naprawdę potrzebujemy. To samo tyczy się motywów, szablonów, widgetów, sliderów i dodatkowych buttonów na stronie.

Aby przyspieszyć stronę w WordPress, warto regularnie usuwać cache, np. z pomocą wtyczek takich jak WP Super Cache. W optymalizacji pomoże także wtyczka WP-Optimize, którą można pobrać z oficjalnego repozytorium systemu CMS.

Co jeszcze można zrobić, by przyspieszyć stronę w WordPress? Warto:

  • usuwać zbędne pliki, wpisy, szkice, komentarze itd.,
  • kompresować ilustracje i zdjęcia, które są publikowane na stronie,
  • postawić na dobry, sprawdzony i szybki hosting,
  • skorzystać z usługi CDN (Content Delivery Network),
  • skorzystać z metody kompresji danych GZIP,
  • używać prostych i nieskomplikowanych szablonów.

UWAGA: WordPress to platforma, która jest stale rozwijana i aktualizowana. Warto monitorować to, co się dzieje ze stroną internetową i reagować szybko na zmiany. W ten sposób będziemy mogli zawsze cieszyć się sprawną i szybko ładującą się witryną dla firmy.

Zobacz także artykuł jak pozycjonować strony w Google.