Tarot Online

Makijaż ślubny – poznaj tajniki na trwały i piękny make-up

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W tak ważnym dniu jak ślub pierwszych skrzypiec nie gra tylko piękna suknia…makijaż to nie odłączona kwestia świetnego ślubnego wizerunku. Aby wyglądał on nieskazitelnie przez wiele godzin trzeba umiejętnie go nałożyć. Zobacz, jakie tricki pozwolą na uzyskanie trwałego makijażu ślubnego.

Makijaż ślubny choć wbrew pozorom jest dość trudny do wykonania. Dlaczego? Ponieważ łączy w sobie nie tylko makijaż wieczorowy, ale dzienny i fotograficzny. Taki makijaż powinien być świetlisty, dość naturalnie wyglądający, a jednocześnie podkreślający wyraziście urodę. Takim makijażem ukrywamy niedoskonałości i wydobywamy z urody to co najważniejsze, nie zapominając o tym, aby był on na tyle mocny, aby dobrze wyglądać przed kamerą i obiektywem aparatu.

Zadbaj o swoją skórę

Jeśli myślisz o makijażu ślubnym to podstawą jest dobrze zadbana skóra. Nawet najlepszy wizażysta na świecie nie zrobi Ci pięknego make-up, jeśli twoja skóra będzie odwodniona, przemęczona i zaczerwieniona. Dlatego na kilka tygodni przed uroczystym wydarzeniem warto jest zająć się dogłębnie pielęgnacją skóry twarzy. Pamiętaj więc o:

  • intensywnym nawilżaniu
  • złuszczaj skórę
  • używaj maseczek różnego rodzaju, aby dostarczyć z zewnątrz witamin

Ważne jest też, aby o cerę zadbać od środka, dlatego unikaj słodyczy i tłustego jedzenia, które powodują powstawanie wyprysków. Pij też dużo wody, w ten sposób nawodnisz skórę od środka.

Makijaż ślubny – wizażysta vs Ty

Musisz podjąć ważną decyzję nad tym czy udasz się do specjalisty czy może jesteś na tyle pewna swoich umiejętności i makijaż ślubny wykonasz sama. Pierwszy przypadek wymaga od Ciebie znalezienia dobrego wizażysty, który będzie miał akurat w tym terminie wolne miejsce. Przede wszystkim zrób rozeznanie w internecie i zobacz jak wyglądają jego prace. Musisz mieć pewność, że oddając się w jego ręce, będziesz dobrze wspominać cały swój ślub przez całe życie.

Jeśli jednak zdecydujesz się na makijaż ślubny własnymi rękami musisz pamiętać o tym, że taki make-up nie możemy być codziennym makijażem, ani tym sylwestrowym. Zdecyduj się raczej na naturalność podkreślając ją znacznie mocniej niż to zawsze robisz. Pierwszy krokiem jest zakupienie potrzebnych kosmetyków. – przetestuj nowe produkty nawet miesiąc przed ślubem, aby mieć pewność, że unikniesz tragedii. Powinnaś również rozplanować sobie czas na wykonanie makijażu, ponieważ czas przygotowań do uroczystości wzbudza wiele emocji, a żadna panna młoda nie chce o czymś zapomnieć.