Tarot Online

Smartfon – 5 porad na lepsze zdjęcia

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdjęcia twoim smartfonem nie wychodzą zbyt dobrze, a chciałbyś się pochwalić dobrymi zdjęciami z wakacji albo podróży swoim znajomym. Zobacz, kilka porad, które pomogą Ci w uzyskaniu dobrej jakości zdjęcia.

Oświetlenie – pierwszy krok do dobrego zdjęcia

Dobrze dobrane światło to podstawa dobrego zdjęcia, także jeśli chcesz robić ciekawe zdjęcia zapoznaj się dokładnie z tą częścią artykułu. Podstawowa i nieodzowna zasada to twoje światło powinno padać na obiekt, który fotografujesz, a nie w kierunku obiektywu, np. gdy robisz selfie i chcesz zrobić zdjęcie na tle okna…ustaw się tak, aby światło padało na Ciebie. Oczywiście możesz kombinować z kątem padania światła, jeśli potrzebujesz zdjęcia owianego tajemnicą stań pod światło, wtedy na twoją twarz padnie cień.

Odpowiedni kadr

Przede wszystkim zadbaj o ciekawą kompozycje zdjęcia. Jeśli robisz fotografię przedmiotom, ułóż je w interesujący sposób dobierając je kolorystycznie. Natomiast jeśli bohaterami zdjęcia będę ludzie, nie pozwól, aby ich sylwetka była na baczność. Jeśli jednak robisz zdjęcie naturze, określona kompozycja odpada, dlatego najlepiej robiąc takiego zdjęcie włącz opcje siatki w aparacie, dzięki temu pomoże Ci to, aby najważniejszy element fotografii był w odpowiednim miejscu.

Funkcje kamery w smartfonie

Funkcje kamery w telefonie komórkowym po coś są, także używaj ich kiedy tylko możesz. Włączaj opcje HDR…zdjęcia z silnie kontrastującymi elementami będą dużo lepsze. Warto też poeksperymentować z lekkim podbiciem kontrastu i kolorów. I prawie zawsze dobrze jest wyłączyć lampę błyskową – jej światło jest koszmarne. Dobrą radą jest unikanie samego zooma, bo psuje on jakość zdjęcia, a lepsze zdjęcie i tak otrzymasz po jego przycięciu. Jeśli to nie jest dla Ciebie wystarczające, możesz zainwestować w dodatkowy obiektyw, który poprawi jakość fotografii.

Nie ruszaj się, gdy robisz zdjęcie

To szalenie ważna rada. Chcesz, by zdjęcia były ostre nawet przy słabszym świetle? To robiąc fotkę, nie ruszaj się, trzymaj smartfon stabilnie dwoma rękami, i najlepiej – gdy uruchamiasz migawkę – przez krótką chwilę nie oddychaj. Im mniej ruchu wtedy, tym zwykle lepiej.

Twoje selfie coraz lepsze

Tak jak przy robieniu innych zdjęć, tak jak przy selfie znajdź dobre światło i robiąc zdjęcie patrz się w obiektyw. Aparat trzymaj powyżej linii wzroku to wyszczupli twoją twarz. Następnie sprawdź, który z twoich profili jest najlepszy i z niego ustawiaj się do zdjęć. Pamiętaj też o fajnym tle, bo otwarta szafa czy ubrania na łóżku to nie jest dobry pomysł na fajną fotkę. Do robienia selfie, polecamy kupić selfi stick’a.