Dekoracje świąteczne DIY – 5 inspiracji dla Ciebie!

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Świąteczny czas to czas uroczysty i radosny, spędzony w otoczeniu bliskich. Jak ożywić domową przestrzeń? Warto wypróbować nasze pomysły na dekoracje świąteczne DIY. Możesz je wykonać samodzielnie lub z dziećmi. Oto 5 inspiracji!

Dekoracje świąteczne DIY – 5 inspiracji

#1 Rzeźbienie w drewnie

Jak stworzyć dekoracje świąteczne DIY? Wykorzystaj do tego potencjał drewna! To surowiec, z którego można stworzyć wiele pięknych rzeczy do domu. Potrzebujesz jedynie narzędzi, takich jak dłutko, szlifierka, młotek, gwoździe, piłka do drewna i lakier i możesz zacząć działać! Możesz tworzyć ozdoby DIY z plastrów, kory, desek lub całych pniaków, ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Pamiętaj, by na koniec polakierować dekorację, by była ona trwała i bezpieczna dla dzieci oraz domowych zwierząt.

#2 Lampiony

Nic tak nie buduje świątecznego klimatu, jak lampiony. Do ich wykonania możesz wykorzystać szklanki, pojemniki na świeczki,  słoiczki lub lampki po winie. Z zewnątrz udekoruj lampiony białą farbą lub śniegiem w sprayu, a do środka nasyp białego żwirku i włóż ogrzewacz ze świeczką. Możesz się pobawić bibułą i uatrakcyjnić wygląd lampionów poprzez nadanie im domowej roboty abażurka. Możesz je także powiesić na srebrnym łańcuszku.

#3 Dekoracje ze styropianowych kul

Styropianowe kule to materiał, z którego możesz wykonać piękne bombki, wieńce lub bałwanki. Łatwo do nich przykleić różnego rodzaju materiały takie jak papierowe kwiatki, cekiny, gałązki, kryształki czy szklane kulki. Kule można łatwo przekłuć, by wykonać zawieszkę, na której ozdoba będzie wisiała.

#4 Dekoracje świąteczne DIY z szyszek

Najpopularniejsze ozdoby Bożonarodzeniowe to wieńce. Do wykonania pięknych świątecznych wieńców wystarczy kilka szyszek, gałązki, druciki i dowolnie wybrane przez Ciebie ozdoby – kokardki lub bombki. Do wykonania wieńców, tak jak i do stworzenia pozostałych ozdób świątecznych możesz zaangażować najmłodszych członków rodziny.

#5 Dekoracje z nieużywanych przedmiotów

Ciekawe dekoracje świąteczne DIY możesz zrobić z przedmiotów, których na co dzień nie używasz. Stare deski od płotu, akwarium, lampki po winie lub słoiki to świetne materiały na piękne ozdoby świąteczne. Możesz do nich dokleić wstążki, kokardki, udekorować sztucznym śniegiem i obrokacić. Klimatyczny nastrój możesz stworzyć, obwieszając stare przedmioty choinkowymi lampkami.