Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Komunikatory głosowe dla graczy to niezbędne narzędzie do grania w gry zespołowe online, gry kooperacyjne oraz strzelanki. Dzięki komunikacji gracze mogą skuteczniej przechodzić misje oraz planować działania. Jaki komunikator warto wybrać?

Najlepsze komunikatory głosowe dla graczy

Jeśli chodzi o komunikatory głosowe dla graczy, jednym z najpopularniejszych programów tego typu jest TeamSpeak. Program umożliwia komunikowanie się za pomocą głosu lub wiadomości tekstowych. Z jego pomocą można jednocześnie rozmawiać z wieloma osobami, co jest szczególnie przydatne w grach sieciowych. TeamSpeak to narzędzie dostępne na wiele platform, w tym także na urządzeniach mobilnych. Aby rozpocząć rozmowę, użytkownik musi się podłączyć do serwera.

Komunikatory głosowe dla graczy – alternatywy dla TeamSpeak

  • Xfire – Xfire to program, z którego korzysta się przede wszystkim podczas turniejów e-sportowych. Xfire umożliwia prowadzenie rozmów zarówno z jednym użytkownikiem, jak i z całą grupą graczy. Program integruje się z grą, śledzi także czas spędzony na graniu.
  • Mumble – Mumble to komunikator, który umożliwia prowadzenie wysokiej jakości rozmów, bez nadmiernego obciążania komputera. Program oczyszcza szumy i redukuje opóźnienia, działanie programu jest bardzo podobne do TeamSpeak.
  • Discord – poza komunikacją głosową i tekstową, aplikacja Discord umożliwia graczom przesyłanie między sobą także filmów i obrazów. Z pomocą programu można również tworzyć kanały głosowe.
  • Ventrilo – Ventrilo to dobra alternatywa dla TeamSpeak. Program jest łatwy w obsłudze i ma przejrzysty interfejs. Vantrilo umożliwia nawiązywanie wysokiej jakości połączeń głosowych i zakładanie własnych serwerów. Aplikacja pomaga także nagrywać rozmowy. W darmowej wersji można rozmawiać z grupą do 8 osób.
  • Riot.im – program Riot.im powstał nie tylko z myślą o graczach. Z pomocą aplikacji można także prowadzić wideokonferencje. Aby korzystać z aplikacji, należy utworzyć specjalne konto. Program stanowi dobrą alternatywę dla Skype’a.
  • Twitch – Twitch to program do komunikacji głosowej i tekstowej, który umożliwia korzystanie z istniejących serwerów lub tworzenie nowych. Z pomocą aplikacji można wspólnie oglądać Streamy, a także zarządzać modami do najpopularniejszych gier. To całkowicie darmowa, wielofunkcyjna aplikacja do wielowymiarowej komunikacji.