Tarot Online

Jak w nietypowy sposób wykorzystać piwo?

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie piwa, które nie wiążą się z jego spożywaniem. Jak w nietypowy sposób wykorzystać piwo? Podpowiadamy kilka rozwiązań, dzięki którym poprawisz wygląd swojej skóry, wyczyścisz biżuterię oraz ugotujesz coś dobrego!

Jak w nietypowy sposób wykorzystać piwo w kuchni?

Jak w nietypowy sposób wykorzystać piwo w kuchni? Przede wszystkim jako marynatę. Dzięki marynacie mięso smakuje lepiej, jest miękkie, aromatyczne i soczyste. W piwie możesz marynować wieprzowinę oraz ryby (np. karpia). Wystarczy zanurzyć mięso w piwie na około 1,5 – 2 godziny. W ten sposób przyrządzisz smaczne żeberka, karkówkę lub duszoną łopatkę wieprzową!

Piwo może także pomóc w walce z przeziębieniem. Do przygotowania rozgrzewającego grzańca potrzebujesz jedynie ulubionego piwa, miodu, goździków, cynamonu i imbiru. Składniki podgrzej w garnku (bez gotowania) i spożywaj na ciepło.

Jak w nietypowy sposób wykorzystać piwo?

#1 Czyszczenie biżuterii

Jednym z nietypowych pomysłów na wykorzystanie piwa jest czyszczenie biżuterii. Srebrną lub złotą biżuterię możesz przetrzeć szmatką zwilżoną w piwie i wypolerować je. Inny sposób to zamoczenie na kilka godzin w szklance z piwem. Piwem można czyścić także srebrne sztućce. Pamiętaj, że w ten sposób możesz czyścić jedynie biżuterię bez dodatku drogocennych kamieni!

#2 Mycie włosów

Piwo świetnie wpływa na włosy i skórę. Wystarczy rozcieńczyć piwo z letnią wodą i umyć w tak przygotowanej miksturze głowę, by poprawić kondycję włosów oraz skóry. Dzięki kąpieli piwnej Twoje włosy nabiorą blasku i sprężystości, a skóra głowy się oczyści!

#3 Peeling dla stóp

Piwo można wykorzystać także do usunięcia zgrubiałego naskórka z pięt. Napój należy wymieszać z letnią wodą i moczyć w nim stopy przez około 15 minut. Po takiej kuracji należy usunąć pumeksu, by usunąć naskórek.

#4 Pułapka na ślimaki

Piwo można wykorzystać także w domowym ogródku. Wystarczy wykopać dołek w ziemi i włożyć do niego głęboki pojemnik. Do pojemnika należy nalać posłodzone piwo. Zwabione zapachem piwa pomrowy wpadną do pułapki! W podobny sposób można się pozbyć myszy.

#5 Czyszczenie mebli

Piwo pomaga wyczyścić przedmioty z miedzi lub cyny. Dobrze nadaje się także do czyszczenia drewnianych mebli. Wystarczy nasączyć piwem szmatkę i przetrzeć meble.

#6 Maseczka na twarz

Zawarte w piwie antyoksydanty mogą przywrócić zdrowy wygląd skórze. Wystarczy wymieszać łyżkę piwa z białkiem jajka i kilkoma kroplami olejku migdałowego, by sporządzić zdrowotną maseczkę. Mieszankę należy nałożyć na twarz i spłukać po upływie 10 minut.