niedziela, Listopad 17

Luksusowe pudełka na zegarki – jak producenci walczą o uwagę klientów?

0

Pudełka na zegarki często przyciągają wzrok tak samo skutecznie, jak ich zawartość. Jak producenci luksusowej biżuterii walczą o zainteresowanie klientów? Przyjrzyjmy się zabiegom, które są stosowane w e-commerce i nie tylko!

Luksusowe pudełka na zegarki – stylowe i estetyczne opakowania Premium

Opakowanie z logo to ważny element marketingu, stosowany także w branży dóbr luksusowych. Pudełka z kartonu są lekkie i nośne, produkt w nich nie ulegnie uszkodzeniu i będzie się świetnie prezentował. Opakowania mogą stanowić cenny nośnik reklamowy. Aby tak się jednak stało, do ich tworzenia należy podejść z dużą starannością i kreatywnością.

Luksusowe pudełka na zegarki – walka o klienta

Walka o klienta to zjawisko, które można zaobserwować na każdym rynku, niezależnie od branży. Nie inaczej ma się sprawa z dobrami luksusowymi. Co ciekawe, pudełka na zegarki często przyciągają wzrok tak samo skutecznie, jak ich zawartość. Zwykłe opakowania już dawno odeszły w odstawkę, modne są niestandardowe personalizowane pudełka. Taka postawa firm wpływa na zainteresowanie klientów i pomaga zbudować mocny wizerunek marki na rynku.

Trend, który szczególnie wyraźnie przejawia się w branży dóbr luksusowych to minimalistyczny design. Minimalizm to styl, który sam w sobie jest bardzo elegancki i prestiżowy. Idealnie nadaje się do tego, by promować luksusowe zegarki oraz biżuterię!

Inne ciekawe rozwiązania, które są stosowane w branży opakowań na luksusowe zegarki, to:

  • Wieczko – opakowania z wieczkiem pozwalają należycie wyeksponować produkt i podkreślić jego walory – z takich pudełek korzysta np. Timemaster,
  • Wyeksponowany logotyp – to, co powinno najbardziej zwracać uwagę, poza zegarkiem, to logotyp marki. Przykładem firmy, która należycie dba o to, by wyeksponować na pudełku logotyp, jest Tous,
  • Nietypowe kształty i fason – pudełka mogą mieć formę papierowych toreb – taki zabieg zastosowała np. firma YourTurn,
  • Wkładka w postaci poduszki – stylowa poduszeczka o wymiarach zbliżonych do ludzkiej ręki to świetne rozwiązanie, które eksponuje zegarek. Z takich zabiegów korzysta np. firma Gucci.

Jeśli szukasz pudełkowych inspiracji, warto sprawdzić stronę internetową producenta opakowań Packhelp – packhelp.com. W bogatej ofercie Packhelp można znaleźć zarówno pudełka niestandardowe, jak i różnego rodzaju inne opakowania, np. papierowe torby. Logotyp Packhelp jest rozpoznawalny w kilku europejskich krajach. To firma, która produkuje estetyczne i ekologiczne pudełka dla wielu branż!

Udostępnij.

Komentowanie wyłączone