sobota, 3 grudnia

Luksusowe pudełka na zegarki – jak producenci walczą o uwagę klientów?

0

Pudełka na zegarki często przyciągają wzrok tak samo skutecznie, jak ich zawartość. Jak producenci luksusowej biżuterii walczą o zainteresowanie klientów? Przyjrzyjmy się zabiegom, które są stosowane w e-commerce i nie tylko!

Luksusowe pudełka na zegarki – stylowe i estetyczne opakowania Premium

Opakowanie z logo to ważny element marketingu, stosowany w wielu różnych branżach, w tym także w branży dóbr luksusowych. Pudełka z kartonu są lekkie i nośne, produkt w nich nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu i będzie się świetnie prezentował po rozpakowaniu opakowania. Na tym jednak wielofunkcyjność pudełek z kartonu się nie kończy.

Opakowania mogą stanowić cenny nośnik reklamowy. Aby tak się jednak stało, do ich tworzenia należy podejść z dużą starannością i kreatywnością. Konsumenci doceniają nietypowe rozwiązania i udogodnienia, patrzą także przychylnym okiem na te marki, które umieszczają na swoich opakowaniach pomysłowe hasła reklamowe lub ze stylem wykańczają pudełko.

Dobrym przykładem są opakowania Premium marki Rollex. Opakowania te posiadają praktyczne wypełnienia oraz wewnętrzne nadruki, które wpływają pozytywnie na prezencję produktu. Już po samym opakowaniu widać, że mamy do czynienia z iście królewskimi gadżetami elektronicznymi. Wrażenie to potęguje złocony logotyp, który został umieszczony na wierzchu pudełka.

Luksusowe pudełka na zegarki – walka o klienta

Walka o klienta to zjawisko, które można zaobserwować na każdym rynku, niezależnie od branży. Nie inaczej ma się sprawa z dobrami luksusowymi. Co ciekawe, pudełka na zegarki często przyciągają wzrok tak samo skutecznie, jak ich zawartość. Zwykłe opakowania już dawno odeszły w odstawkę, modne są niestandardowe personalizowane pudełka. Taka postawa firm wpływa na zainteresowanie klientów i pomaga zbudować mocny wizerunek marki na rynku.

Dobrym przykładem marki, która wyróżnia się na rynku luksusowych zegarków, jest Shinola. Producent gadżetów elektronicznych pakuje swoje wyroby w drewniane i kartonowe opakowania z wieczkiem. Każda seria posiada inny charakterystyczny motyw i tak też zostały zaprojektowane pudełka Shinola. Podobnie, jak w przypadku Rolexa, w środku takiego opakowania zastosowano pomysłowe wkłady, a także naniesiono nadruki.

Minimalizm przede wszystkim

Trend, który szczególnie wyraźnie przejawia się w branży dóbr luksusowych to minimalistyczny design. Minimalizm to styl, który sam w sobie jest bardzo elegancki i prestiżowy. Nurt ten zrodził się w latach 60. XX wieku i jest bardzo modny także dziś. Zgodnie z zasadami minimalizmu twórcy opakowań odwołują się do pierwotnych i bardzo prostych figur geometrycznych, nie stosują także nadmiernych ilości środków ekspresji. Stylistyka jest oszczędna, elegancka i spokojna, momentami wręcz sterylna.

Jak się okazuje, styl minimalistyczny idealnie nadaje się do tego, by z jego pomocą promować luksusowe zegarki oraz biżuterię. Wspomniane wyżej marki Rollex i Shinola także czerpią inspiracje z tego nurtu!

Ciekawe rozwiązania ze świata opakowań na luksusowe zegarki

Poza wszechobecnym minimalizmem, inne ciekawe rozwiązania, które są stosowane w branży opakowań na luksusowe zegarki, to:

  • Wieczko – opakowania z wieczkiem pozwalają należycie wyeksponować produkt i podkreślić jego walory – z takich pudełek korzysta np. Timemaster. Zegarki Timemaster rzucają się w oczy na półkach sklepowych nie tylko dlatego, że ich tarcza wygląda ciekawie. Cały urok polega na właściwym rozpostarciu opakowania i zaprezentowaniu gadżetu elektronicznego z jak najlepszej strony!
  • Wyeksponowany logotyp – to, co powinno najbardziej zwracać uwagę, poza zegarkiem, to logotyp marki. Przykładem firmy, która należycie dba o to, by wyeksponować na pudełku logotyp, jest Tous. Na większości opakowań Tous możemy znaleźć charakterystyczny logotyp w centralnej części pudełka. Czasem jest on obramowany, czasem pozbawiony ramek, w każdym razie taki zabieg bardzo skutecznie przyciąga wzrok i wywołuje zainteresowanie marką,
  • Nietypowe kształty i fason – pudełka mogą mieć formę papierowych toreb – taki zabieg zastosowała np. firma YourTurn. Na rynku możemy znaleźć nie tylko klasyczne pudełka na zegarki YourTurn, ale i także płaskie kwadratowe opakowania, pudełka z wycięciami oraz papierowe koperty,
  • Wkładka w postaci poduszki – stylowa poduszeczka o wymiarach zbliżonych do ludzkiej ręki to świetne rozwiązanie, które eksponuje zegarek. Z takich zabiegów korzysta np. firma Gucci. Kształt poduszeczki jest bardzo zbliżony do kształtu ludzkiej ręki, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak zegarek będzie się prezentował, nie wyciągając go nawet z pudełka.

Jak wyprodukować niestandardowe opakowania Premium?

Jeśli szukasz pudełkowych inspiracji, warto sprawdzić stronę internetową producenta opakowań Packhelp W bogatej ofercie Packhelp można znaleźć zarówno pudełka niestandardowe, jak i różnego rodzaju inne opakowania, np. papierowe torby. Logotyp Packhelp jest rozpoznawalny w kilku europejskich krajach. To firma, która produkuje estetyczne i ekologiczne pudełka dla wielu branż!

Komentowanie wyłączone