wtorek, 27 września

Oczyszczanie organizmu – wiosenne sposoby na lepsze samopoczucie

0

Brak słońca, niedobór witaminy czy mała ilość wysiłku fizycznego powoduje złe samopoczucie . Czas obudzić się z zimy i poczuć energie w swoim ciele. Poznaj kilka sposobów na oczyszczanie organizmu wiosną.

Dostarcz witaminę D

Najlepszym sposobem na pozyskanie witaminy D są wiosenne spacery. Jak wiadomo promienie słoneczne wytwarzają witaminę D w naszym organizmie. Odpowiedzialna jest ona za prawidłowy rozwój kości i ich mineralizację.

Oczyszczanie organizmu – szybki sposób

W zimowym okresie czujemy się ociężali, aby pozbyć się tego uczucia trzeba dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Dlatego warto zdecydować się na naturalne oczyszczanie organizmu, do tego celu możesz użyć sok pomidorowy. Posiada on wysoką zawartość likopenu, który działa antyoksydacyjnie. Większą jego zawartość znajdziemy nie w świeżych pomidorach, a sokach pasteryzowanych.

Naturalna młodość

Choć jabłka nie wydają nam się zbyt ciekawymi owocami to picie naturalnych mętnych soków i przecierów przyczynia się do utrzymania młodego wyglądu. Jabłka zawierają polifenole są to naturalne przeciwutleniacze, które neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. Dzięki temu nasze komórki nie starzeją się zbyt szybko.

Pamiętaj o dobrej diecie

Dieta to pierwszy krok, aby czuć się dobrze i zdrowo. Nasz organizm będzie prawidłowo funkcjonował, jeśli nasza dieta będzie bogata w różnorodne produkty. Według instytutu IŻŻ codzienne menu zdrowej osoby powinno zawierać od 4 do 5 posiłków w odstępach 4 godzin. Pamiętaj o śniadaniu to najważniejszy posiłek, który powinien być zjadany po godzinie od wstania z łóżka. Ostatni posiłek zjadamy 3 godziny przed pójściem spać. Dbanie o regularne spożywanie posiłków pozwoli nam na utrzymanie właściwej dawki cukru we krwi.

Odżyw swoją skórę po ziemie – oczyszczanie organizmu

Jeden kubek dziennie soku marchwiowo-owocowego bądź samego marchwiowego dostarcza nam niezbędnego zapotrzebowania na beta-karotenu. Jest to prowitamina A, która odpowiada za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie skóry. Poza tym sok z marchewki jest naturalnym źródłem antyoksydantów.

Woda to życie

Jak już od dawna wiadomo utrzymywanie nawodnienia organizmu wspomaga prawidłowego funkcjonowanie całego ciała i narządów człowieka. Dzienne spożycie wody powinno wynosić około 1,5 litra. Nie tylko ilość się liczy, jakość spożywanych płynów również. Herbata, soki owocowe, soki warzywne, zupy, mleko to wszystko uzupełni nam brak płynów.

Komentowanie wyłączone