Tarot Online

Domowe sposoby oczyszczania zatok – musisz je poznać!

Niniejszy artykuł pod tytułem Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Komunikatory głosowe dla graczy, które warto zainstalować należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszym artykule omawiamy domowe sposoby oczyszczania zatok. Przydadzą się w szczególności tym osobom, które cierpią na przewlekłe i nawracające zapalenie. Jak poradzić sobie z tym problemem zdrowotnym? Zapraszamy do lektury!

Domowe sposoby oczyszczania zatok – inhalacje

Spośród domowych sposobów na zatoki najbardziej skuteczne są inhalacje. Można je przeprowadzić z wykorzystaniem soli kuchennej, naturalnych ziół lub z dodatkiem olejków eterycznych. My polecamy w szczególności drugą metodę.

Jeśli chodzi o inhalację ziołami, wystarczy zalać gorącą wodą susz (miętę pieprzową, rumianek lub szałwię), a następnie przykryć miksturę przykrywką. Następny krok to podniesienie pokrywki i wdychanie i wydychanie oparów naparu. Aby inhalacja była skuteczna, można nałożyć na głowę ręcznik. Takie leczenie powinno się stosować przez kilka dni z rzędu.

Inny sposób na zatoki to ciepłe okłady z woreczków z solą leczniczą. Należy je stosować na oczy, czoło i policzki. Regenerację błon śluzowych dróg oddechowych wspomoże także wywar z siemienia lnianego, herbata z dodatkiem imbiru oraz napar z lipy z dodatkiem malin i miodu.

Nalewka na zatoki

Ciekawy sposób na zatoki to domowej roboty nalewka z czosnkiem i kwiatami dziewanny. 10 posiekanych ząbków czosnku należy zmieszać z ususzonymi kwiatami dziewanny i spirytusem. Mikstura powinna dojrzewać około 2 tygodnie w ciemnym miejscu, a następnie leżakować kilka miesięcy w butelce. Pita trzy razy dziennie będzie udrażniać zatkane zatoki i zwalczać infekcję, wspomoże także regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

Chrzan na zatoki

Korzeń chrzanu jest bardzo dobrze znany ze swoich właściwości bakteriobójczych. Jeśli chcemy pozbyć się stanów zapalnych (w tym także zatok), można wąchać świeżo starty chrzan, dodać go do kanapek lub nawet żuć korzeń. Ostrzegamy, że ostatnia z wymienionych metod może być dość nieprzyjemna!

Co jeszcze zrobić, by doleczyć zatoki? Warto pamiętać o tym, by odpowiednio wietrzyć mieszkanie i nie wychodzić w chłodne dni bez czapki na głowie. W leczeniu zapalenia zatok ważne jest także przyjmowanie odpowiednich ilości płynów oraz unikanie miejsc, w których jest dużo dymu tytoniowego.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz poznać inne metody medycyny naturalnej? Sprawdź koniecznie nasz poprzedni wpis – Domowe sposoby na zdrowie, które mogą Ci znacznie ułatwić życie!